Manyetostatik - Termal - Mekanik Tasarım

Manyetostatic Tasarım

Manyetostatik Tasarım

Mıknatıslar endüstride, tıbbi, bilimsel aletlerde ve elektrikli ekipmanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve bilimsel araştırma ve elektromanyetik cihazlar için temel araçlardır. Mıknatısların pratik uygulamalarından matematiksel optimizasyon ile birleştirilen manyetik alan analizi için sayısal yöntemler, son yıllarda geniş çapta incelenmiştir. ekibimiz ve mühendislerimiz geleneksel "deneme yanılma" yöntemlerini kullanmak yerine karmaşık mıknatıs yapı tasarımı için bu sayısal yöntemleri incelemektedir.

Mekanik ve Termal Tasarım

Bir sistemin uygun maliyetli tasarımı için, termal yönetimin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bir sistemin yetersiz tasarımı aşırı ısınmaya ve hatta sistem arızasına neden olabilir. Optimize edilmiş bir çözüm bulmak, bir cihazın çalışma sıcaklığının nasıl tahmin edileceğinin ve verilen bileşenlerin ürettiği ısının komşu bileşenleri ve cihazları nasıl etkilediğinin derinlemesine anlaşılmasını gerekmektedir. Malzeme bilimi konusundaki bilgi birikimimiz ile bu problemin büyük bir kısmı mekanik tasarım aşamasında ortadan kaldırılmaktadır.

Mekanik ve Termal Tasarım

Malzeme Bilimi Çözümleri

Malzeme Bilimi Çözümleri

İnsanların şu anda karşı karşıya olduğu en acil bilimsel sorunların çoğu, mevcut materyallerin sınırları ve bunların nasıl kullanıldıklarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, malzeme bilimindeki atılımların teknolojinin geleceğini önemli ölçüde etkilemesi muhtemeldir. Malzeme kütüphanemiz ile müşterilere özel çözümler sunmaktayız.

Copyright 2015 Teknolus. All Rights Reserved.